Beslenme ve Diyet

Beslenme ve Diyet Birimi hastanemiz bünyesinde toplu beslenme, klinik ve poliklinik hizmetlerini yürütmektedir. Bu hizmetler şuanda bir yönetici diyetisyen ve beş klinik diyetisyeni tarafından hastane kalite standartlarına uygun olarak yürütülmektedir.

Toplu beslenme hizmetlerinde; ihale hazırlık aşamasında yemek ihalesi teknik şartnamesi hazırlanmaktadır. İhale, kontrol ve muayene komisyonlarında görev alınmaktadır. Hasta, refakatçi ve kurum çalışanlarının sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenmelerini sağlamaya yönelik menü planlanmakta, hazırlanan menü listeleri için gerekli malzeme siparişi, alımı, depolanması, hazırlanması, pişirilmesi ve sunumuna kadar her aşama kontrol edilmektedir. Mutfak ve servis personellerine periyodik eğitimler (Hijyen, iş kazaları vb.)verilmektedir. Toplu beslenme hizmetlerinde biri yönetici diyetisyen olmak üzere iki diyetisyen görev yapmaktadır. Hizmetin aksamaması için hafta sonu ve tatil günlerinde bir diyetisyen nöbetçi olarak görev yapmaktadır.

Klinik hizmetleri tüm hastane genelinde yürütülmektedir. Klinik diyetisyeni yatan her hastanın diyetini; hastanın yaşına, cinsiyetine, biyokimyasal ve klinik bulgularına göre kişiye özel olarak düzenlemekte, takibini yapmakta ve hasta eğitim formunu doldurmaktadır. Klinikten gelen konsültasyonlar değerlendirilmektedir.

Poliklinik hizmetlerinde; hastanemiz diyet polikliniğinde hafta içi her gün öğleden sonra bir diyetisyen görev yapmaktadır. Doktor tarafından yönlendirilerek diyet polikliniğine başvuran hastalara hastalıklarına uygun diyet listesi düzenlenerek eğitim verilmekte, takip gerektiren hastalar rutin aralıklarla kontrole çağırılmaktadır.

Birimimizde Görev Yapan Diyetisyenler:

Sorumlu Diyetisyen

Leyla AYAN

Diyetisyen

Aliye SENİRKENTLİ

Diyetisyen

Aytül KILIÇ

Diyetisyen

Nurhan HAN ERDEM

Diyetisyen

Fatma ŞENGÜL

Diyetisyen

Gülsüm FİDAN

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı: 19 - Toplam Görüntülenme Sayısı: 743