3 Aralık Dünya Uluslararası Engelliler Günü; engellilerin toplumdan soyutlanmaması ve tüm insanların fiziksel özelliklerine bakılmaksızın eşit olduğu vurgulanmasıdır. 

Engel; elde, ayakta, gözde, dilde, kulakta, ve zihinde değildir. Her ne kadar engelliler denilse de onlara asıl özür onları görmeyen gözlerimizde, koşmayan ayaklarımızda ve uzanmayan kollarımızdadır.

Engelliler; vücudun duyusal, işlevsel, zihinsel ve ruhsal farklılıkları öne sürülerek; toplumsal veya yönetimsel tutum ve tercihler sonucu, yaşamın birçok alanında kısıtlama ve engellerle karşılaşmaktadırlar.

Hasta ve çalışanlarımızın konforunu, sağlık hizmetine ulaşımını ve çalışma ortamını kolaylaştırmak adına hastanemizde bir çok düzenleme yapılmıştır.  Özellikle bu kapsamda santral biriminde çalışan görme engelli personelimiz için sesli dahili ve iç hat numaraları bildirme sistemi yapılmıştır.

Engellerin kaldırıldığı bir dünya temennisi ile tüm engelli bireylerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü tebrik ediyor, aileleri ve sevdikleri ile  sağlıklı bir yaşam ve engelsiz bir dünya dileyerek saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.

Engelliler yardıma değil, şefkate muhtaçtır. Hastanemize gelip bizi şereflendiren Tokat Zile? li Engelli Derneğine teşekkür ederiz.

 

 

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı: 15 - Toplam Görüntülenme Sayısı: 2204