Hastanemizde Hemşireler Günü Kutlamaları

Hastanemizde, 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası nedeni ile "ATATÜRK SANATORYUM' DA ÇALIŞAN OLMAK" teması ile  "Hemşireler Günü Etkinlik Programı" gerçekleştirildi.

Tuğra Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen programa  Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Adem KUCUR, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Aydın YILMAZ, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Mine YEKELER, İdari Mali İşler Müdürü Özer ÇİNAR, Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü Celil KARTAL'ın yanı sıra çok sayıda hastane çalışanı katıldı.

Başta Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimiz anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı?nın okunmasıyla başlayan programda, açılış konuşmasını yapan Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Mine YEKELER "meşakkatli çalışma şartlarına rağmen sağlık hizmetlerinin sağlanması ve gelişmesi için sorumluluk bilinciyle vazifelerini en iyi şekilde yerine getiren, sağlık hizmetlerinin sunumunda etkin bir rol oynayan tüm meslektaşlarımın hemşireler gününü kutlarım." dedi.

Günün anlam ve önemine binaen konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Hastane Başhekimi Doç. Dr. Aydın Yılmaz ise "özveri, sabır ve hoşgörü içerisinde zaman gözetmeksizin büyük bir fedakarlıkla mesleklerini icra eden, her türlü  koşulda yılmadan çaba gösteren tüm hemşirelerimizin hemşireler günün kutlar, başta Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürümüz Mine YEKELER ve ekibi ile bu programın hazırlanmasında emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ederim" dedi.

Sonrasında Artvin Yöresi Halk Oyunları Ekibinin renk kattığı programın devamında hastanemizde uzun yıllar görev yapan sağlık çalışanları ile hastanemizden emekli olan sağlık çalışanlarına plaket takdim edildi.

Son olarak hastanemiz Türk Sanat Müziği Korosu'nun vermiş olduğu mini konserin ardından yapılan kokteyl ile program sona erdi.

 

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı: 42 - Toplam Görüntülenme Sayısı: 3515