Eşimin Kemoterapi aldığı Atatürk Göğüs Hastalıkları Göğüs Cerrahisi ve Eğitim Araştırma Hastanesi KEMOTERAPİ ÜNİTESİ kısa ve uzun kürlerin uygulandığı son derece modern yöntemlerle steril- hijyenik güler yüzlü personeller ile çalışılan bir merkez. Radyoterapi ünitesi ile eş zamanlı çalışabilmekte, eş zamanlı kimyasal tedavi kürlerinin koordineli bir şekilde uygulanabilen birim. Personel verimi en üst düzeyde O Şeker Pembesi Rengindeki Formaları içeri girdiğinizde içinizi açılıyor. Hastalara ve biz yakınlarına en güzel Motivasyon bu renk seçimleri süper.

İnsan odaklı, güvenilir, çevreye duyarlı, hasta güvenliğini ve hastaların sosyal değerlerini düşünerek hizmet veren hastaları yakın takip eden Tüm Personele teşekkür ediyorum.

Bu güzel sağlık hizmetlerinin en başı, en mütevazi kişisi, eşimin hemşerisi Başhekim Sayın Doç Dr Gökturk Fındık ve hastamın Teşhisini tanısını koyup tedavisini üstlenen değerli komşumuz sayın Doç.Dr Şükran Atikcan hanımefendiye, bu üstün başarısında katkısı olan kendisinin en büyük destekçisi değerli eşi Sadık Atikcan a da saygılarımı sunuyorum.

Doktor Derya Kızılgöz, Doktor Pınar Kabalak, Doktor Tuba Cengiz, Doktor Ülkü Yılmaz Hemşire Halime Güz, Yasemin Öztürk, Funda Tabur, Filiz Uysal tarafından ilaç adı, ilaç dozu, hazılama mayisi,uygulama süresi,uygulama sırası,uygulama yolu bilgileri tedavi ordürlerine göre itina ile çalışan hepsi Süper kişiler.

Kemoterapi ünitesinde hastalara ve yakınlarına hiç usanmadan tek tek güler yüzle sabırla tedavi yan etkileri ve bu yan etkiler ile baş etme konusunda bilgi vermekteler.

Hafta sonu 08:00-10:00 saatleri arasında da kısa kemoterapi uygulamaları yapılmakta.

Yeni binalarında 2013 Mart dan bu yana Prıl Prıl hizmet veren çok sayıda hasta alma kapasitesi ile Randevu vermeksizin dahi gelen hastalara kemoterapi uygulanabilir sistem oturtulmuş.

Hastalar Psikolog ve Diyetisyenlerin gözetimindeler. Öğlen saatlerinde tedavilerini alır ve damarlarında serumla ilaçları var iken yemekleri suları da hiç aksatılmadan verilmekte.

 Gündüz Ayaktan Tedavi Üniteside Kemoterapi Ünitesinin devamı birim, orada da kemoterapi dışında hastalar gün boyu gerekli tedavilerini GÜLERYÜZLÜ PERSONELLER tarafından iyi bir kalite hizmet ile alıp evlerine dönebiliyorlar.

Gözlemlediğim araştırdığım kadarı ile en güncel yöntem, cihaz ve ekipmanlar ile cerrahi öncesi ya da sonrası Kemoterapi, İmmunoterapi, hedefe yönelik tedavileri başarı ile uyguluyorlar
.
kemoterapi_3

Kemoterapi hastalarını bilgilendirme- Kliniğin tedavi protokolleri  Ekstravazasyon( Vezikant veya irritan kemoterapötik ajanların damar içi uygulanması sırasında ilacın çevre dokulara sızması ile ortaya çıkan doku harabiyeti) İtinası  Likit İlaçları hazırlama, saklama ve uygulama- Toz ilaçları hazırlama, saklama ve uygulama  Acil dökülme anında yapılması gerekenler- Port bakımı ve infüzör hazırlama, uygulama konularında itinalı uzmanların toplandığı kişilere tek tek teşekkür ediyorum. Ayrıca Kan alma biriminde Sekreter Emel Arslanoğlu, Hemşire Emel Ezmeli ve 4 cü Klinik de Hemşire Zeynep Çoşkun Bağcı da ayrıca teşekkür ediyorum( Henüz yeni evlenip tayin olup gelen bu güzel kızımızda hemen uyum sağlamış Hastanenin güzel hizmet işleyişine tebrik ediyorum)

Ve adını yazamadığım,unuttuklarım olabilir Tüm Personele çok çok Teşekkür ediyorum. Hizmet Kalite Standartlarının şartlarına uyarak verdikleri etkinlik ve bu güzel verimliliğin sürekli olmasının devamını diliyorum.

BASIN GÖZÜ İLE ANKARA ATATÜRK GÖĞÜS HASTALIKLARI VE GÖĞÜS CERRAHİSİ EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ

Hastanelerden sürekli şikâyetler gelir. Doktorundan, Hemşiresinden, Personelinden hep azar kaba davranışlar ile karşılaşma ve şikâyet. Öyle pek memnuniyet duyamayız. Kime sorsanız eh işte Hastane sonuçta denir.
Ancak ben bu yazım ile sizleri şaşırtacağım inanılmaz memnuniyet ve teşekkürlerimi sunacağım.
Hastaneye ilk olarak Sayın Doç Dr Şükran Atikcan hanımefendinin adını duyarak, bu konuda çok iyi bir Uzman tavsiyesi ile 3 Ağustos 2015 de eşimin Akciğerinde tanımlanamayan bir kitle için kendisine gittik. Candan, güzel ilgi, alakası, güler yüzü ile hastam ve benimle ilgilendi. Ayaktan Tetkiklerini incelemelerini yaptırdık. Ancak eşim biraz korkup Alanya?ya gidelim gelelim tekrar demesi ile kaçtı, erteledi, ihmal etti veeee sonuç tekrar geldik. 22 Ağustos 2016 da tam Evlilik Yıldönümümüz günü Restoran Kutlama oteli vs değil de biz Hastaneye gidip yattık. 12 Ekimde taburcu olduk. Bu 52 gün Ankara Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesinde neler gördüm neler yaşadım sizlerle paylaşacağım. Eee Gazeteci Yazar olunca her yerde araştırıp gözlemlemek kanımıza işlemiş. Devletin zirvesinde 26 Yıl görev yaptığımda da çalıştığım Sayın Bakan ve Vekillerim sağ olsunlar görüşlerime değer verirlerdi. Tam isabet yani 12 den vuruyorum. Bu yazdıklarım, gözlemlerim inşallah diğer Hastanelerde çalışanlara da olumlu yönde Işık tutar.
Ankara Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi adından da anlaşılacağı gibi hastaların büyük bir çoğunluğu bizim gibi Akciğer ( Ca )Kanseri hastaların tedavi yeri.
Kemoterapi alanlar, ameliyat olmuşlar, olacaklar, günü sayılı olanlar, son günlerinde olanlar hastalığını henüz kabullenememiş olanlar, Metastaz yapmış vücudunun birçok yerine atlamış yayılmış sıçramış olanlar gibi hasta ve yakınlarının acısı en ağır, üzüntüsü çaresizlikleri en üst seviyede olanların toplandığı bir yerdesiniz. Uçurumun en ucu ayaklarınızın altından yerler kayıyor gibi hissedildiği dramı bol yer.
Tüm bu duygu durum karmaşalarının yaşandığı hastanede Hasta ve yanındakilerin Psikolojisini düşünebiliyor musunuz? Alıngan, kırılgan ve hep iyi medetleri uman kişiler.
Olabilecek en ufak bir aksilikte patlamaya hazır dinamit gibi içlerde alev alev düşünceler. Gözlerde her an akmaya hazır gözyaşları bekler.
Ve ben 52 günlük Hastanede eşimin yanında kaldığım Refakatçi sürecinde her gün Allah?ıma şükür ettim. İyi ki böyle bir yerdeyiz diye. Tam, doğru adres. Tüm çalışanlar bu kadar mı seçme iyi olur. Böylesine özverili böylesine hastayı anlayıp dinleyen güler yüzlü Motivasyonları yüksek nazik kibar insanlar özel atanmışlar sanki. En aşağıdan başlamak istiyorum.
İlk girişte Güvenlik görevlileri hep alışmışızdır  hoop nereye, sen nereye gidiyorsun,kime geldin? gibi kaba saba konuşmaları. Burada öyle bir tek kişi ile karşılaşmadım. Hepsi; Nazik, yardımsever, ilgili, güler yüzlü.
Temizlik Personelleri; Emel Çetin, Mediha Aydan gibi Hijyene dikkat eden, temizliği çok güzel yapan, beni hastane bahçesinde gördüğü anda öğle izin saatinde dahi hemen koşup elimdekileri taşımaya yardım eden Mehmet Öztürk gibi.
Yemekler lezzetli, güzel, temiz, bunların dağıtımlarını yapan güler yüzlü Garson tonton Nurgül gibi.
Gece Nöbet tutan hemşireler hiç uyumadan sürekli tansiyon serum şeker ateş ilaç kontrolleri ile hiç of demeden surat asmadan saygılı, kibar Pozitif işini severek yapan Ayşe Şenol, Elif Sarıçam, Fadime Akalın, ve Esra Dağ(aynı ad ve soyadı taşıyan akrabam Atatürk Hastanesi Başhekim yardımcısı dünya tatlısı kuzenim Doktor Esra Dağ) gibi. Sorumlu Hemşire Meral Yazar, ve Hemşire Ayşegül Arman Yılmaz, Servis Sekreteri Esra Özcan gibi.. Bu kadar mı güzel çalışırlar maşallah. Hastane girişinde Asansör beklerken karşılaştığım henüz mesai saati başlamadan dahi benimle gelip hastamı kontrol eden Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Müzalin Çiğdem Yıldırım gibi çok fevkalade Hekim nasıl teşekkür edeceğimi şaşırıyorum.
Uz.Dr Filiz Çimen,Uz.Dr Melike Badoğlu,Uz.Dr Sevim Düzgün,Uz.Dr Bengü Gürsoy, Asistan Havva Yeşildağlı ve bu güzel ekibin, güzel hanımefendilerin Hocası Asil Mütevazi dünya tatlısı Doç.Dr Şükran Atikcan. Teşekkür edebilecek kelimeler bulamıyorum. Hastalara ilgileri, alakaları, bilgi donanımları tavanlarda. Birinci derece aile yakınlarımdan olan Profesör Plastik Cerrahlar,Genel Cerrahlar, Tıp ve Akademik Prof.Dr lar ve eşim duyduğumuz memnuniyet minnet duygularımızı tarif edemeyiz.
Bu kadar nitelikli, donanımlı, üst seviyedeki aldığımız sağlık hizmeti her hastanın ulaşabilir lüks spesifik(özellikli) tedaviler ile, emin ellerde Uluslararası Yarışabilir Hizmet verilmekte olan bir hastane.
Bu Entegre Yönetimi sağlayan Başhekim Sayın Göktürk Fındık ve Özel Kalemi Aslı Yılmaz Bekar a tekrar teşekkür ediyorum.

 

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı: 11 - Toplam Görüntülenme Sayısı: 2664