TÜSAD ve ONKOLOJİ HEMŞİRELİĞİ DERNEĞİ işbirliği İle Palyatif Bakım Hemşireliği Sempozyumu 1 Nisan 2016 tarihinde Tuğra Konferans Salonumuzda  düzenlenmiştir.

  Onkoloji Hemşireliği Derneği 2. Başkanı Figen Bay'ın konuşmasıyla başlayan sempozyumumuza, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürümüz  Aygül Bulut ve Hastane Yöneticimiz Doç. Dr. Göktürk Fındık'ın geleceğin önemli meslek içi branşlaşma bölümlerinden biri olan Palyatif Bakım Hemşireliği hakkındaki açılış  konuşmalarıyla devam edilmiştir.

  Kursumuz dört oturum halinde düzenlenmiştir. Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Hemşirelik Fakültesi Kadın Doğum Hemşireliği  Anabilim Dalı Başkanı  Prof.Dr. Füsun Terzioğlu'nun  oturum başkanlığını  üstlendiği birinci oturumda; Türkiye'de Palyatif Bakım Uygulamaları ve Hemşireliği ile  Pulmoner Rehabilitasyon ve Evde Bakım Uygulamaları?konularına yer verilmiştir.

  Hastanemiz Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Aygül Bulut ve TÜSAD Akciğer Çalışma Grubu Başkanı ve Hastanemiz Palyatif Bakım Klinik Sorumlusu Doç. Dr. Ülkü Yılmaz'ın oturum başkanlığını yaptığı ikinci oturumda; Palyatif Bakımda Semptom Yönetimi? konularına yer verilmiştir.

  Hastanemiz Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcıları Reyhan Dilber Gökçe ve   Meral Gündüz'ün oturum başkanlığını yaptığı üçüncü oturumda;Terminal Dönem Hastaya Yaklaşım ve Beslenme? konularına yer verilmiştir.

  Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Fatma Öz ve Hastanemiz Sağlık Bakım Hizmetleri Koordinatörü Fatma Deveboynu'nun oturum başkanlığını yaptığı dördüncü ve son oturumda ?Palyatif Bakım Uygulamalarının Manevi Boyutu ve Çalışanlarda Tükenmişlik? konusu ele alınmıştır.

  Palyatif Bakım Hemşireliği Sempozyumu'muz Türkiye'nin farklı illerinden öncelikle bu alanda hizmet veren ve bu alanın öneminin farkında olan katılımcı grubuyla karşılıklı görüş, tavsiye ve uygulama değerlendirmeleriyle verimli bir şekilde tamamlanmıştır. 

Palyatif Bakım Hemşireliği Sempozyumu'nda emeği geçen Hekim Hemşire ve diğer Sağlık Çalışanlarımıza Teşekkür Belgeleri  Hastane Yöneticimiz Doç. Dr. Göktürk FINDIK tarafından makamında takdim edilmiştir.

Sempozyumda çekilen fotoğraflara burdan ulaşabilirsiniz.

 

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı: 20 - Toplam Görüntülenme Sayısı: 2785