Günümüzde kronik solunum hastalıklarının tıbbi tedavisinin standart bir bileşeni olarak kabul edilen Pulmoner Rehabilitasyon, kronik solunum hastalarının fiziksel ve psikolojik durumlarını düzeltmeyi ve sağlığı iyileştirmeyi hedefleyen, hasta değerlendirmesini takiben bireysel olarak belirlenen egzersiz eğitimi, davranış değişikliği ve hasta eğitimi  gibi yaklaşımları içeren kapsamlı uygulamalar bütünüdür.

 

T.C. Sağlık Bakanlığı, GARD Türkiye (Kronik Havayolu Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı) kapsamında her yıl Pulmoner Rehabilitasyon Haftası etkinlikleri yapılmakta olup konuya ilişkin sağlık personelinin ve toplumumuzun bilgilendirilmeleri, farkındalıklarının artırılması ve güncel gelişmelerin paylaşılması amaçlanmaktadır.

 

Bu yıl 12-18 Mart 2017 tarihleri arası Pulmoner Rehabilitasyon Haftası olarak belirlenmiş olup bu çerçevede tüm yurtta GARD Türkiye, T.C. Sağlık Bakanlığı ve Türk Toraks Derneği ile birlikte konu ile ilgili çeşitli etkinlikler yapılması planlanmıştır. Bu kapsamda hastanemiz Tuğra Konferans Salonunda 15 Mart 2017 tarihinde saat 14.00-15.30 arasında "Pulmoner Rehabilitasyon Uygulamaları; Hasta ve Ailesi Eğitim Toplantısı" yapılacaktır. Söz konusu eğitim toplantısına hasta ve hasta yakınlarımız davetlidir.

 

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı: 16 - Toplam Görüntülenme Sayısı: 183